Alsóújlak története

Községünk története és jelene

alsoujlak_bemutatkozik_1.jpgAlsóújlak 650 fő lakosú kisközség. Nyugat-dunántúlon, Vas-megyének délkeleti részén, nyugat-kelet felé húzódó kemenesaljai dombvonulat közepe táján a Rába folyó jobb partján, Vasvár város szomszédságában fekszik. Dombok és völgyek váltják egymást, gyönyörű kilátással. A vidék útjaik 70 éves hársfa sorok szegélyezik. A 8-as számú út a falut két részre osztja.

Alsóújlak magyar lakta község, mely vallás tekintetében csaknem teljesen római katolikus összetételű.

Alsóújlak jelenlegi nevét 1875. évben vette fel. A XV. Századtól a Vasvár káptalan is birtokos a helyiségben. Községünkben két régi templom áll. A temető kápolna (Szent Péter és Pál tiszteletére) Árpád kori, a község főterén lévő Szent István tiszteletére épült templom a XIV-XV. Századból való.


A község első okleveles említése már jelentős települést sejtet a XIV. századtól.
A község név története: 
1322 Wylak, 1358 Vyulak, 1395 Wylak, 1588 Vyulak, 1615 Ujlak


 

Szóljon hozzá!

Hozzászólásával Ön elfogadja a portál felhasználási feltételeit. Bárki hozzászólhat, de a hozzászólása csak regisztrált felhasználóknak jelenik meg automatikusan. Bejelentkezés nélküli hozzászólások csak az adminisztrátor jóváhagyása után jelennek meg.


Biztonsági kód
Frissítés